XXVI Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu

W dniach 3-5 września 2019 roku odbył się XXVI Kongres Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu (SERiA). Kongres został zorganizowany przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i był wpisany w wydarzenia obchodów 100-lecia Akademickich Studiów Rolniczo-Leśnych oraz Uniwersytetu Poznańskiego. Tegoroczny Kongres SERiA odbył się pod hasłemWyzwania dla rozwoju agrobiznesu i obszarów wiejskich” w Hotelu Poznańskim w Luboniu k/Poznania. W wydarzeniu wzięło udział 140 naukowców oraz przedstawicieli praktyki gospodarczej z kraju i zagranicy.

Podczas obrad, obejmujących 2 sesje plenarne i 5 sekcji problemowych, wygłoszono ponad 100 referatów na temat ekonomiczno-społecznych i finansowych czynników rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, funkcjonowania rynków rolno-żywnościowych, konkurencyjności przedsiębiorstw w sektorze rolno-żywnościowym oraz bezpieczeństwa żywnościowego i środowiskowego we współczesnym agrobiznesie.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można będzie znaleźć na stronie www.seria.com.pl.

foto W. Czubak

ZałącznikRozmiar