Zmarł Prof. dr hab. Alfred Edward Janc

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 15 września 2021 roku zmarł prof. dr hab. Alfred Edward Janc, profesor nauk ekonomicznych. Od 2018 roku pracownik Katedry Finansów i Rachunkowości Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, poprzednio profesor w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, były dziekan Wydziału Ekonomii i wieloletni kierownik Katedry Pieniądza i Bankowości.

Alfred_Janc cb.jpg

Wybitny uczony z zakresu finansów i bankowości. Autor i współautor ponad 250 publikacji. Wieloletni członek Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk.

Zaangażowany w działalność licznych instytucji finansowych i bankowych (m.in. Wielkopolski Bank Kredytowy, Narodowy Bank Polski, Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Credit Agricole Bank Polska S.A., CA TU S.A., AMUNDI TFI Polska i inne).

W osobie Pana Profesora Uczelnia straciła
wybitnego naukowca i nauczyciela akademickiego.

Zapamiętamy Pana Profesora jako człowieka chętnie dzielącego się swoim
doświadczeniem i wiedzą, a także jako osobę niezwykle pogodną i życzliwą.

Msza Święta w intencji Zmarłego odprawiona zostanie w sobotę, 18 września o godz. 15.00
w  kościele pw. św. Barbary w Tomicach, gm. Stęszew.
Po mszy św. odbędzie się pogrzeb na miejscowym cmentarzu.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego
wyrazy głębokiego współczucia
składają Dziekan, pracownicy i studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu