Umowa partnerska z VII Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki w Poznaniu

Dnia 14 grudnia 2018 roku podpisana została umowa partnerska pomiędzy Wydziałem Ekonomiczno-Społecznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu a VII Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki w Poznaniu. W imieniu Wydziału Ekonomiczno-Społecznego umowę podpisał Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Walenty Poczta, natomiast VII Liceum Ogólnokształcące reprezentował Pan Dyrektor Paweł Kozłowski.
   W ramach współpracy zaplanowano udział licealistów w wybranych zajęciach akademickich (wykładach i zajęciach warsztatowych) prowadzonych przez pracowników Wydziału Ekonomiczno-Społecznego, a także podjęcie współpracy uczniów ze studenckimi kołami naukowymi działającymi na naszym Wydziale. Celem współpracy jest popularyzacja nauk ekonomicznych i społecznych wśród uczniów Liceum oraz wspieranie w zakresie doradztwa naukowego i pedagogicznego dotyczącego przedmiotów ekonomicznych i społecznych.
   W dniu 30.11.2018 uczniowie klasy 1C o profilu ekonomicznym z VII L.O. im. Dąbrówki w Poznaniu uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez dr Olgę Grabowską-Chenczke w ramach zajęć ze studentami I roku Finansów i rachunkowości. Licealiści wraz ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami zgłębiali tajniki negocjacji i podejmowania decyzji. Opiekunami uczniów były Pani Wicedyrektor dr Agnieszka Urbańska-Motyka oraz Pani mgr Izabela Zmuda - wychowawca klasy 1C.

Dowiedz się wiecej...