Dzień Współpracy na WES - 12 lutego 2020 r.

Działania edukacyjne Wydziału od lat ukierunkowane są na edukację i informowanie środowisk lokalnych, co wpisuje się w społecznie odpowiedzialne działania uczelni. „Dzień Współpracy” to największe wydarzenie organizowane przez Wydział Ekonomiczno-Społeczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wydarzenie to adresowane było do uczniów szkół średnich, województwa wielkopolskiego. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem szkół – wzięło w nim udział ponad 850 uczniów oraz 54 nauczycieli z 26 placówek będących partnerami Wydziału. Gościliśmy dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Tegoroczna piąta edycja Dnia Współpracy na WES UP Poznań dowiodła, że wspólne działania i relacje partnerskie owocują interesującymi rozwiązaniami organizacyjnymi i wychowawczo-edukacyjnymi, które przyczyniają się do rozwoju osobowego uczniów i tworzenia dobrze wykształconego młodego pokolenia w Wielkopolsce. 

Impreza to doskonała formuła spotkań młodzieży ze społecznością akademicką, dzięki której uczniowie mogą zasięgnąć informacji na temat oferty naukowej i dydaktycznej, zasad rekrutacji, mobilności studentów, wyjazdów studyjnych, programów stażowych, zalet studiowania na naszym Wydziale. Dla młodzieży, przygotowano liczne wykłady oraz warsztaty tematyczne, prezentacje wydziałowych kół naukowych i quiz ekonomiczny, które przybliżyły specyfikę studiowania na WES. Zajęcia przygotowane specjalnie na ten dzień odbyły się w kilkunastu salach. Doświadczenia nasze i naszych absolwentów dowodzą, że posiadanie solidnej wiedzy ekonomicznej, z jednoczesną znajomością specyfiki branży rolno-żywnościowej, wydatnie poszerza możliwości zatrudnienia i wpisuje się w aktualne potrzeby gospodarki oraz życia społecznego Wielkopolski, Kraju i Europy.

Tegoroczne spotkanie już tradycyjnie rozpoczęło się w sali wykładowej Biocentrum UP Poznań, przy ul. Dojazd. Z uwagi na dużą liczbę uczestników część oficjalna odbywała się trzykrotne, o godz. 8.30, a później o godz. 9.30. i 10.30. Otwarcia dokonał prof. dr hab. Walenty Poczta – dziekan Wydziału a w imieniu Władz Rektorskich przybyłych gości powitał prof. dr hab. Cezary Mądrzak, prorektor ds. studiów. Głos zabrała także prodziekani ds. studiów WES, przedstawicielka Wydziałowego Samorządu Studenckiego Pani Karolina Kostrzewa.

Na terenie kampusu UP delegacje ze szkół przemieszczały się pod opieką nauczycieli akademickich (tzw. koordynatorów współpracy ze szkołami) oraz studentów WE-S. Na ten dzień opracowano indywidualne (dedykowane) programy dla każdej szkoły  - zajęcia zostały wcześniej wybrane z szerokiej oferty Wydziału. W budynku Col. Maximum na naszych Gości czekały liczne atrakcje przygotowane przez wykładowców, doktorantów, koła naukowe, samorząd wydziału. Prof. UPP dr hab. Wawrzyniec Czubak, koordynator unijnych programów rozwoju kompetencji dla studentów WE-S, wraz z absolwentami WE-S przybliżyli naszym Gościom możliwości podejmowania praktyk i rozwijania umiejętności, kompetencji zawodowych w ramach programów, np.: „Studiujesz – praktykuj !”, Najlepsi z natury!

Przewodnicząca kapituły ogólnopolskiego konkursu „Zostań ekonomistą”, prof. dr hab. Władysława Łuczka, przybliżyła informacje na temat Ogólnopolskiego Konkursu „Zostań ekonomistą” (IV edycja). Konkurs dedykowany jest uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie internetowej Wydziału. Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną uczniów szkół średnich, popularyzowanie wiedzy ekonomicznej, podnoszenie świadomości gospodarczej uczestników Konkursu oraz zachęcanie do podjęcia studiów ekonomicznych. W oparciu o Uchwałę nr 88/2017 Senatu UP w Poznania z dn. 31 maja 2017 r. (w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia laureatów konkursów ogólnopolskich). Laureaci Konkursu uzyskują maksymalną liczbę punktów przewidzianą w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia I stopnia na kierunku Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość na WE-S UP Poznań.

Więcej informacji: dr hab. Rafał Baum, prof. nadzw. UPP (tel. 61 848 7127), dr Elżbieta Goryńska-Goldmann (tel. 61 848 7126);